Paavst Franciscuse sõnul peaksid kristlased ja katoliku kirik paluma homodelt andeks selle eest, kuidas kirik on ajaloo jooksul neid kohelnud. Armeenia visiidilt naasev paavst ütles seda vastuseks ajakirjaniku küsimusele, kas ta on nõus sakslasest kardinali Reinhard Marxiga, kelle arvates tuleks nn geikogukonna ees vabandada.

Kardinal Marx, kes on ühtlasi paavsti lähedane nõunik, on väljendanud seisukohta, et katoliku kirik peaks homoseksuaalide ees vabandama, kuna neid on läbi ajaloo rõhutud ja "me oleme teinud üsna palju, et neid marginaliseerida."

Äsja Armeeniat külastanud paavst meenutas lennuki pardal toimunud pressikonverentsil katoliku kiriku katekismuses öeldut: "Ma kordan, mida on katekismus selle kohta öelnud: et homoseksuaalsed inimesed tuleb võtta vastu lugupidamisega, et neid ei tohi ebaõiglaselt diskrimineerida ja et neid tuleb preestri poolt juhendada."

Samas laiendas Ladina-Ameerikast pärit paavst oma mõtet väitega, et kirik peaks vabandama ka teiste tõrjutud inimeste ees – näiteks tuleks andeks paluda vaestelt, ekspluateeritud naistelt ja tööle sunnitud lastelt. Samuti peaks kirik paluma andeks kõikide relvade eest, mida on ajaloo jooksul pühitsetud.

2013. aastal äratas paavst Franciscus tähelepanu sõnadega: "Kui inimene on gei ja otsib Jumalat ning tal on hea tahe, siis kes olen mina, et teda hukka mõista?"

© Meie Kirik