Hispaania kohus vabastas Valencia kardinali Antonio Cañizaresi vaenuõhutamise süüdistusest, leides, et kirikutegelane kasutas õigust sõnavabadusele. Kardinal taunis nimelt oma jutluses perekonda ohustavaid nähtusi nagu feminism ja soo-teooria.

"Meil on perekonnavastased seadused, poliitiliste ja ühiskondlike jõudude tegevus, millele lisanduvad homoimpeeriumi liikumised ja aktsioonid ning ideed nagu radikaalne feminism või neist kõige kurikavalam – soo-teooria," kõneles kardinal Antonio Cañizares 13. mail peetud jutluses.

Põgenikega tegelevate organisatsioonide võrgustik oli kirikutegelase peale juba esitanud kaebuse, süüdistades teda ksenofoobias, sest kardinal oli avaldanud kahtlust, kas kõik Hispaaniasse jõudvad immigrandid on ikka "puhas nisu".

Juuni alguses esitas Valencia LGBT-organisatsioon Lambda kardinali kohta uue kuriteoteate, väites, et tema jutlus on "täis vihkamist, on homofoobne ja šovinistlik ning ei tee midagi muud kui õhutab vaenu nende vastu, kes ei sobi kokku arhailiste mudelitega, mida katoliiklik hierarhia kaitseb."

Kardinal vabandas piiskopkonna kodulehel oma sõnade pärast ja kinnitas, et ta ei ole homofoobne, ksenofoobne ega seksistlik, vaid austab ilma erandita iga inimest. Samas palus ta aktivistidel loobuda kiriku kiusamisest ja austada usuvabadust.

Kohus ei leidnud kardinali jutlusest üleskutset vihkamisele või vägivallale ning lõpetas kaasuse kuriteokoosseisu puudumise tõttu.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik