Saare maakonnas ilmuv ajaleht Meie Maa avaldas 18. juunil pikema intervjuu vaimuliku ning portaalide Meie Kirik ja Objektiiv peatoimetaja Veiko Vihuriga, kes meenutas kiriku juurde ja kirikutööle tulemist ning rääkis oma tööst ajakirjanduse vallas.

„Üks mu kõrvalharrastusi on olnud kristliku ajakirjanduse tegemine. Kui ma 90. alguses Saaremaale tulin, siis hakkasin juba 1992. aastal tegema tollast Saarte praostkonna ajakirja Pühapäev. See hakkas ilmuma juba varem, võtsin selle toimetamise ühel hetkel üle. Laulva revolutsiooni ajal olid väga suured tiraažid, lausa tuhandetes trükiti. Teema oli tollal väga aktuaalne, inimesed krabasid,“ meenutab Veiko Vihuri ja lisab:

„Kui mina hakkasin seda tegema, siis tiraažid vähenesid, buum sai otsa ja elu läks oma rööbastesse tagasi. See oli mu esimene ajakirjanduslik kogemus. Olin mingi aeg ajalehe Eesti Kirik kolleegiumi esimees. 2007. aastast alates olen teinud puhtalt kristlikku internetiportaali Meie Kirik, mis tegutseb praeguseni. Tõsi küll, tagasihoidlikumalt, aga siiski. Ses mõttes oli loogiline jätk võtta üle Objektiivi toimetamine. Meie portaal tuli avalikkuse ette eelmise aasta oktoobris, sellele eelnes omakorda De Civitate nimeline portaal.“

Intervjuud saab lugeda siit (praegu kahjuks tasuline sissepääs).

© Meie Kirik