Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirill ütles kohtumisel Detroidi metropoliidi Nikolaosega, et jätkuvalt dekristianiseeruvad Euroopa ja Ameerika Ühendriigid pakuvad apokalüptilist vaatepilti. Patriarhi sõnul päästis riikliku ateismi perioodi läbi teinud vene rahva asjaolu, et moraalne paradigma säilis olulistes aspektides kristlikuna.

"See, mis leiab aset kristlikus maailmas, paneb meid sügavalt muretsema. Te teate minust paremini seda, mis puudutab Euroopa ja Ameerika tsivilisatsiooni jätkuvat dekristianiseerumist. See on apokalüptiline pilt: seadus õigustab pattu… Nagu te teate, tegime me läbi riikliku ateismi perioodi. Kuid moraalne paradigma jäi olulistes aspektides kristlikuks. See meid päästiski – meie kirjandus ja kunstid olid kristlikest ideedest läbi imbunud, mistõttu meie rahva moraal püsis kristlikuna," kõneles patriarh Kirill.

Konstantinoopoli patriarhaadi Detroidi metropoliit Nikolaos külastas oikumeenilise patriarhi õnnistusel Vene Õigeusu Kiriku juhti tema nimepäeval.

Patriarh Kirill rääkis külalisele, et Vene kirikul on tänapäeval oma ülikoolid, 40 seminari, tuhanded kloostrid, õigeusu telekanalid, ajakirjad ja ajalehed. Kirikupea lisas, et neid tohutuid muutusi on võimatu seletada ainult organisatsiooniliste põhjustega.

© Meie Kirik