Lõuna-Aafrika anglikaanide endise peapiiskopi Desmond Tutu tütar Mpho Tutu on abiellu astunud Hollandi naisprofessoriga ja nüüd ka preestriameti maha pannud. Tema isa Desmond Tutu on varem ütelnud, et kui Jumal homosid taevasse ei luba, tahab tema kaasatundmisest koos nendega põrgusse minna.

"Mina keeldun homofoobsesse taevasse minemast. Ei, mina ei kahetse mitte, vaid pigem lähen tõesti sinna teise kohta. Mina ei teeni homofoobset Jumalat!" kuulutas Nobeli rahupreemia laureaat, emeriitpeapiiskop Desmond Tutu 2013. aastal.

Kuigi homoteema praegu anglikaanide seas kõikjal maailmas kirgi üles kütab, on Kaplinna anglikaani peapiiskop Thabo Makgob veendunud, et erimeelsustest suudetakse jagu saada, just nagu apartheidi ja naiste vaimulikuks seadmise küsimuse puhul.

Mpho Tutu abiellus möödunud aasta jõulukuul Hollandis Marceline van Furthiga. Kirikliku talituse viis läbi inglise naispreester Charlotte Bannister-Parker, kelle tegu Oxfordi piiskopkond hiljem kaitses, väites, et tegemist polnud laulatamise ega õnnistamise talitusega, vaid lihtsalt varem vormistatud abielu "tähistamisega". Kuigi Inglismaal on ka samasoolistele paaridele õigus antud abiellu astuda, ei ole Inglismaa Kiriku vaimulikele veel luba antud neid laulatada.

Mõlemad naisterahvad on oma eelmise abielu lahutanud ja neil on ka lapsed. Mpho Tutu on 2003. aastal Ameerika Ühendriikides vaimuliku ameti peale seatud. Proua van Furth on Vrije ülikoolis professor lastehaiguste ala peal ja tema on ka oma vaadetelt jumalaeitaja.

Kuna Lõuna-Aafrika Vabariigi anglikaani kirik ei tunnista samasooliste abielu, otsustas ilmakuulsa peapiiskopi tütar Mpho Tutu preestriameti üldse maha panna, mis muidu tema käest oleks niigi ära võetud.

© Meie Kirik